Firmamız 14-17 Kasım 2016 tarihleri arasında Düsseldorf/Almanya'da gerçekleşecek olan MEDICA fuarında Hall 16/D42'de yer alacaktır. Tüm ziyaretçileri standımıza bekleriz.
Medica World Forum

HAKKIMIZDA

KAPSAM SAĞLIK ÜRÜNLERİ, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi, Kocaeli/Türkiye’de 2008 yılından bu yana ticari hayatını sürdürmektedir.

Firmamız; ÜRETİM, İHRACAT, SATIŞ-PAZARLAMA, AR-GE ve TEKNİK SERVİS Hizmetleri kapsamında geniş bir uzmanlık alanına ve bilgi birikimine sahip olup, medikal ürünler ve cihazlar konusunda hizmet vermektedir. Firmamızın ana çalışma alanı ECZANE ÇÖZÜMLERİ olup, yoğun olarak Intravenöz (i.v.) ilaç hazırlama sistemleri alanında Total Parenteral Nütrisyon (TPN) ve Onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama üzerine hizmet vermektedir. Firmamız bunun yanında, TEMİZ ODA SİSTEMLERİ ve BİYOGÜVENLİK KABİNLERİ alanında da üretici bir firma konumundadır.

KAPSAM SAĞLIK ÜRÜNLERİ; Türkiye’de ilaç hazırlama alanında ihtiyaç duyulan son teknoloji ürünü olan tüm sistemler ve tıbbi ürünlerle ilgili üretim kabiliyeti olan ve bu alandaki ihtiyaçların tümüne tek elden çözüm sunabilen tek firma konumundadır.

Ürün portföyünü her geçen gün genişletmekte olan firmamız, yerli sermaye ve üretim gücü ile kalite politikalarından kesinlikle taviz vermeden; hasta ve çalışan güvenliğini ve konforunu sağlamaya yönelik yeni yatırımlarına devam etmektedir. Firmamız müşterilerinin ihtiyaçlarına her zaman en ideal çözümler bulup hayata geçirmeyi amaçlamakta ve bu doğrultuda faaliyetler yürütmektedir.

KALİTE SİSTEMİMİZ

KALİTE SİSTEMİMİZ

 

ÜRETİM ve ÜRÜN STANDARTLARIMIZ

• Ürünlerimizin üretiminde TS EN ISO 13485 Tıbbi Cihaz Kalite Yönetim Sistemi standartları uygulanmakta olup, montaj ve paketleme işlemleri TS EN ISO 14644 standartlarında ISO Class 7 sınıfı temiz oda şartlarında yapılmaktadır.
• Ürünlerimizin sterilizasyon işlemleri tesisimizde bulunan sterilizasyon merkezinde yapılmaktadır.
• Sterilizasyonu yapılan ürünlerin sterilite testleri firmamızın laboratuvarlarında ISO Class 6 ortamında bulunan ISO Class 5 biyogüvenlik kabini altında tecrübeli biyolog ve kimyager personeller tarafından gerçekleştirilmektedir.
• Ürünlerimizin Tıbbi Cihaz Yönetmeliğine (93/42/EEC) uygun CE Belgeleri Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetimler sonucunda alınmıştır.
• Ürünlerimizin Biyouyumluluk testleri (Sitotoksisite, İritasyon, Sensitizasyon, Hemolitik Etki, Akut Sistemik Toksisite) TÜBİTAK ve HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ tarafından yapılmıştır.
• Firmamızın üretmekte olduğu NutriMix® TPN Compounder Sistemin montaj ve kalite kontrol işlemleri tesisimizde alanında uzman teknik kadro tarafından yapılmaktadır.
• NutriMix® TPN Compounder Sistemi, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı tarafsız kalibrasyon ve deney laboratuvarları tarafından ilgili test metotları ile kontrol edilmiş ve yapılan ölçümler sonucunda tüm testlerden başarı ile geçmiş ve valide edilmiştir.

 

KALİTE POLİTİKAMIZ

  • Tıbbi sarf malzeme ve tıbbi cihaz sektöründe lider,
  • İç ve dış müşteri memnuniyetini sağlayan ve devamlılığını sürdüren,
  • Mevzuatlara uygun çalışmayı taahhüt eden,
  • Kalite sisteminin etkin uygulanmasını sağlayarak ürün kalitesini yükselten,
  • Nitelikli personeli ve çalışanlarına vereceği eğitimler ile müşterilerine kusursuz hizmet veren,
  • Kalite hedeflerini sürekli gözden geçirip, geliştirme ve iyileştirme faaliyetleri doğrultusunda çalışan ve kaynak sağlayan şirket olmak.

 

KALİTE BELGELERİMİZ

Firmamız TSE (Türk Standartları Enstitüsü) Hizmet Yeterlilik Belgesine ve TS EN ISO 13485, TS 12426, TS 12850, TS EN ISO 9001 kalite yönetim sistemlerine ve sertifikalarına sahiptir.

© Copyright - Kapsam Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.